Trwa akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty (ZDJĘCIA)

19 maj 2023
Autor: 
Trwa akcja policji na drogach w Lubuskiem. Dziś posypią się mandaty Fot. Redakcja, KMP Zielona Góra

Lubuska Policja prowadzi dziś akcję "Prędkość". Patrole kontrolują prędkość pojazdów na wielu trasach w województwie. Akcja policji na drogach potrwa do wieczora.

Kontrole prędkości to dziś główne zadania lubuskich policjantów z Wydziałów Ruchu Drogowego. Na trasach w całym województwie od samego rana pojawiło się więcej patroli. W ruch idą laserowe mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Dodatkowo wspomaga ich dron, który wyłapuje pozostałe przewinienia kierujących.

Policjanci z Zielonej Góry rozstawiali się już między innymi na Szosie Kisielińskiej oraz alei Wojska Polskiego. Mundurowych będziemy mogli spotkać też na drogach krajowych nr 27 i 32, trasie S3 oraz drodze wojewódzkiej nr 282.

- Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Dlatego właśnie zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z priorytetowych zadań policji - podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - droga do Warszawy ...

Działania przez cały dzień

Akcja policji na drogach potrwa aż do wieczora. Kierowcy, którzy będą mocno przekraczać prędkość, muszą liczyć się ze sporymi mandatami, a nawet utratą prawa jazdy, które można bardzo szybko stracić w terenie zabudowanym. A jak dokładnie wyglądają obecnie kwoty mandatów? Wszystko prezentujemy poniżej.

  • 31-40 km/h - pierwszy raz: 800 zł | recydywa: 1600 zł
  • 41-50 km/h - pierwszy raz: 1000 zł | recydywa: 2000 zł
  • 51-60 km/h - pierwszy raz: 1500 zł | recydywa: 3000 zł
  • 61-70 km/h - pierwszy raz: 2000 zł | recydywa: 4000 zł
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 zł | recydywa: 5000 zł

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Mozów dostali rządową promesę na zakup wozu. To jednak o wiele za mało


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u