Płonie las w Zielonej Górze. W akcji 6 zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy! (ZDJĘCIA)

04 czerwiec 2023
Autor: 
Płonie las w Zielonej Górze. W akcji 6 zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy! Redakcja

Płonie las w Zielonej Górze. Trwa akcja gaśnicza. W działaniach również samolot gaśniczy!

W niedzielę, 4 czerwca około godziny 14 w rejonie zielonogórskiej Łężycy doszło do pożaru lasu. W województwie lubuskim od wielu dni nie spadła praktycznie kropla deszczu co sprawia, że leśna ściółka ma wilgotność porównywalną do wilgotności kartki papieru. Na miejsce zadysponowano obecnie 6 zastępów straży pożarnej oraz samolot gaśniczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - droga do Warszawy ...

Pożar lasu Zielona Góra

Pożar lasu wybuchł w oddziale 425 należącym do leśnictwa Łężyca. W działaniach gaśniczych bierze udział pięć zastępów straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 2 oraz okolicznych jednostek OSP w Przylepie, Zawadzie i Starym Kisielinie. Pożar nie został jeszcze opanowany, trwa walka z żywiołem. 

Samolot gaśniczy kilka razy zrzucił wodę w obronie pobliskiego młodnika. 

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach

W lubuskich lasach od kilku dni występuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wilgotność ściółki leśnej nie przekracza nawet 10% według danych ze wszystkich stacji pomiarowych.

Czytaj także - Pożar na balkonie mieszkania w Zielonej Górze. W akcji 4 zastępy straży pożarnej!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u