Pożar w Zwierzynie. Płonie przedszkole. Trwa akcja gaśnicza

04 czerwiec 2023
Autor: 
Pożar w Zwierzynie. Płonie przedszkole. Trwa akcja gaśnicza Fot. Sołectwo Zwierzyn II /FB

Pożar w Zwierzynie koło Strzelec Krajeńskich. Płonie przedszkole. Z ogniem walczy dziesięć zastępów straży pożarnej. Trwa akcja gaśnicza.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 4 czerwca. Około godziny 20:15 straż pożarna w Strzelcach Krajeńskich odebrała zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Wojska Polskiego w Zwierzynie.

Dyżurny skierował do akcji trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz miejscową jednostkę OSP Zwierzyn. Szybko okazało się jednak, że siły i środki są niewystarczające do opanowania ognia. Wówczas do Zwierzyna wysłano kolejne zastępy gaśnicze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023 - Parlament

Trwa akcja gaśnicza

- Płonie przedszkole. Ogniem objęty jest dach budynku - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Na miejscu pracuje obecnie 10 zastępów straży pożarnej. Ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne cały czas podają prądy wody w natarciu na ogień.

- Na szczęście nikt nie został poszkodowany - dodaje st. kpt. Kaniak.

Przeczytaj też: Pożar lasu koło Nowogrodu Bobrzańskiego. W akcji 14 zastępów straży pożarnej i 2 samoloty (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u