Wschowa: Szybowiec wylądował na polu. Z działki ściągała go policja

12 czerwiec 2023
Autor: 
Wschowa: Szybowiec wylądował na polu. Z działki ściągała go policja Fot. KPP Wschowa

Na polu kukurydzy nieopodal Wschowy nieoczekiwanie wylądował szybowiec. Lecąca nim kobieta poprosiła o pomoc policjantów, którzy radiowozem zholowali statek powietrzny.

Wszystko wydarzyło się w sobotni wieczór, 10 czerwca. Patrol policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie w trakcie służby w rejonie miejscowości Konradowo zwrócił uwagę na idącą w ich stronę młodą kobietę.

- Oświadczyła, że właśnie wylądowała szybowcem w polu kukurydzy i potrzebuje pomocy w wyciągnięciu i przetransportowaniu maszyny na drugą stronę ruchliwej drogi - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Szybowiec wylądował na polu, wyjechał za radiowozem

Mundurowi postanowili pomóc, więc wjechali na działkę, a następnie podczepiając linkę do haka holowniczego radiowozu zholowali szybowiec na teren pobliskiej stacji paliw.

- Kobiecie pilotującej szybowiec nic się nie stało, a cała akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie - dodaje nadkom. Piwowarska.

Co ważne nie było to lądowanie awaryjne, a jedynie lądowanie w terenie przygodnym, które w przypadku szybowca nie powinno szczególnie nikogo dziwić. Takie lądowania, głównie na polach uprawnych, zdarzają się bowiem stosunkowo często. Wystarczy, że zmienią się warunki i pilotowi szybowca może zabraknąć noszenia na powrót do lotniska.

Przeczytaj też: Zderzenie dwóch aut na krajowej "27" pod Zieloną Górą. Obaj kierowcy byli pijani (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u