Posypały się żółte kartki za parkowanie w Żaganiu. Później będą mandaty

15 czerwiec 2023
Autor: 
Posypały się żółte kartki za parkowanie w Żaganiu Fot. Urząd Miasta Żagań

Straż Miejska w Żaganiu rozdaje żółte kartki za parkowanie. To ostrzeżenie dla kierowców. Kolejnym krokiem będą mandaty.

Parkowanie samochodów to problem w wielu miastach w Polsce. Niekiedy znalezienie wolnego miejsca graniczy z cudem, o czym wie chyba każdy. Dlatego też kierowcy dość często zostawiają swoje samochody wszędzie tam, gdzie tylko zmieści się auto. Z reguły są to jednak niedozwolone miejsca, gdzie pozostawiony pojazd utrudnia ruch na przykład pieszym czy rowerzystom.

Żółta kartka za parkowanie

Parkowanie samochodów nadzoruje między innymi Straż Miejska w Żaganiu. Mundurowi patrolują miasto i reagują na nieprawidłowo postawione pojazdy. W większości bloczki mandatowe odsuwają jednak na "boczny tor" i zwracają uwagę kierowcom, wystawiając im żółte kartki za parkowanie. To ich nowa akcja prewencyjna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

- Celem akcji jest przypominanie kierowcom o prawidłowym parkowaniu pojazdów. Osoby, które pozostawią pojazd w miejscach niedozwolonych, najpierw otrzymają żółtą kartkę. Jest ona ostrzeżeniem i informacją, iż miejsce pozostawienia pojazdu objęte jest zakazem. Kolejne wykroczenie karane będzie mandatem - informuje Urząd Miasta Żagań.

Jak przekazują żagańscy strażnicy miejscy, najwięcej kierowców źle parkuje swoje pojazdy na małych uliczkach, gdzie pozostawia je na chodnikach. Wyróżnić można też ulicę Szprotawską, Libelta, Żelazną przy szpitalu i ścisłe centrum miasta, gdzie auta stoją w rejonie zakazu.

Przypominamy, że mandat za parkowanie na zakazie zatrzymania się lub postoju wynosi 100 złotych, a do konta kierowcy dopisywany jest jeden punkt karny.

Przeczytaj też: Auto pełne imigrantów zatrzymane przy granicy. Wiózł ich obywatel Ukrainy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u