Śnięte ryby w Obrze w Lubuskiem. Wezwano służby (ZDJĘCIA)

26 czerwiec 2023
Autor: 
Śnięte ryby w Obrze w Lubuskiem. Wezwano służby Fot. KP PSP Międzyrzecz

Śnięte ryby w Obrze w okolicach Trzciela. Strażacy rozstawili specjalne zapory na rzece, a ryby były sukcesywnie wyławiane. Pobrano próbki wody do badań.

W niedzielne przedpołudnie, 25 czerwca, około godziny 10:00 do dyżurnego straży pożarnej w Międzyrzeczu wpłynęło zgłoszenie o śniętych rybach w Obrze. Zauważono je w pobliżu miejscowości Trzciel.

- Śnięte ryby przemieszczały się rzeką w stronę jeziora Młyńskiego - relacjonuje bryg. Dariusz Rzepecki, rzecznik międzyrzeckich strażaków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Rozstawiono zapory, wyławiano ryby

Do akcji wyruszyły między innymi zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzeczu oraz jednostki OSP Trzciel, OSP Pszczew i OSP Bledzew. Na miejscu zjawiła się też policja, straż rybacka, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Powiatowy Lekarz Weterynarii oraz przedstawiciele PGW Wody Polskie, gminy Trzciel i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Działania prowadzone były na wodzie oraz wzdłuż linii brzegowej. Rozstawiono zaporę pływającą w celu usunięcia martwych ryb - informuje bryg. Rzepecki.

Służby pobrały próbki wody z Obry do specjalistycznych badań. Przebadane zostaną też martwe ryby. Możliwe, że za wszystko odpowiada jednak przyducha, czyli po prostu znaczne zmniejszenie tlenu w wodzie. Powodują ją między innymi wysokie temperatury i mała ilość opadów deszczu.

Przeczytaj też: Auto wjechało do jeziora Linie Duże. Służby znalazły ciało 24-letniego kierowcy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u