Akcja Straży Granicznej. Rozbito grupę "tytoniową". Zatrzymano trzy osoby (ZDJĘCIA)

13 lipiec 2023
Autor: 
Akcja Straży Granicznej. Rozbito grupę "tytoniową" Fot. NOSG

Nielegalny tytoń stał się biznesem dla trzech mężczyzn. Wszyscy zostali już zatrzymani. Grozi im teraz kara do trzech lat więzienia.

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Tuplicach w miniony piątek, 7 lipca, uzyskali informację o wyrobach akcyzowych nielegalnego pochodzenia. Te miały znajdować się na terenie jednej z posesji. Strażnicy od razu rozpoczęli przygotowania do akcji.

Zatrzymano trzy osoby

W realizacji oprócz mundurowych z Tuplic uczestniczyli też funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Działań Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wszyscy weszli na posesję i rozpoczęli przeszukania zabudowań gospodarczych oraz samochodów.

- Interwencja okazała się trafiona, ponieważ w pomieszczeniach oraz w dostawczym busie znaleziono blisko tonę suszu tytoniowego i 170 kg krajanki tytoniowej pochodzących z nielegalnego źródła o łącznej wartości blisko 700 tysięcy złotych. Zabezpieczono też dwie maszyny wykorzystywane do cięcia suszu tytoniowego - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik NOSG.

Do sprawy zatrzymano również trzy osoby. To obywatele Polski w wieku od 21 do 34 lat. Wszyscy usłyszeli zarzut sprowadzenia na terytorium kraju wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego oznaczenia znakami akcyzy. Dwóch mężczyzn przyznało się do winy.

Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanym teraz wysoka kara grzywny, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Ktoś zgubił znaczną sumę pieniędzy w Gorzowie. Zguba czeka na odbiór


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u