Miliony nielegalnych papierosów w ciężarówce. Zatrzymano ją na granicy (ZDJĘCIA)

21 lipiec 2023
Autor: 
Miliony nielegalnych papierosów w ciężarówce Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała na polsko-niemieckiej granicy ciężarówkę, w której przewożono nielegalne papierosy. Były ukryte, wykrył je skaner.

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej praktycznie każdego dnia kontrolują pojazdy poruszające się w rejonie dawnego przejścia granicznego w Świecku. I tak w ostatnich dniach mundurowi zatrzymali do kontroli ciężarówkę marki Mercedes.

Ujawniono nielegalne papierosy

Celnicy postanowili dokładnie sprawdzić pojazd. W tym celu skorzystali między innymi z mobilnego skanera. Szybko okazało się, że ładunek był "trafiony".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

hciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

- Funkcjonariusze prześwietlili ciężarówkę i wykryli nielegalny ładunek. W tylnej części naczepy za paletami z papierowymi ręcznikami były schowane papierosy bez polskich znaków akcyzy - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Krajowa Administracja Skarbowa informuje, że łącznie zabezpieczono kilka milionów sztuk papierosów. Wyliczono, że niezapłacone podatki VAT i akcyza od nielegalnego towaru to straty dla państwa w wysokości ponad 4,8 milionów złotych.

Przeczytaj też: Gubin: Białorusini dowieźli nielegalnych migrantów pod granicę. Ich pasażerowie uciekli (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u