Policyjny pościg za BMW w Słubicach. Kierowca wiózł młodą kobietę z niemowlakiem!

17 sierpień 2023
Autor: 
Policyjny pościg za BMW w Słubicach. Kierowca wiózł młodą kobietę z niemowlakiem! Lubuska Policja

Policyjny pościg ulicami Słubic za kierowcą BMW.  20-letni mężczyzna przewoził młodą kobietę z niemowlakiem!

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 10 sierpnia w godzinach popołudniowych. Policjanci ze słubickiej drogówki patrolowali ulice przygranicznego miasta. W trakcie realizowanych działań funkcjonariusze zauważyli osobowe BMW, które prowadził znany im 20-letni mężczyzna z sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Pościg Słubice

Policjanci postanowili zatrzymać kierowcę BMW do kontroli. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając znak 20-latkowi do zatrzymania. Niestety młody mężczyzna podjął próbę ucieczki. Ruszył pościg ulicami Słubic. 

Podczas pościgu kierowca BMW łamał dosłownie wszystkie przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna pędził z nadmierną prędkością, wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej oraz przejściach dla pieszych. Sygnalizacja świetlna oraz strefy wyłączone z ruchu nie miały dla pirata drogowego żadnego znaczenia.

W trakcie pościgu z osobowego BMW odpadały plastikowe elementy karoserii. W pewnym momencie z pojazdu odpadła nawet opona. Mimo to 20-latek wciąż próbował uciekać. Pościg zakończył się na ulicy Objazdowej w Słubicach, gdzie kierowca stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do kolizji.

Zatrzymanie Słubice

- Wszystko trwało zaledwie kilka minut, jednak jak mówią policjanci to były to najdłuższe minuty, jakie w ostatnim czasie przeżywali w służbie - podaje st. asp. Ewa Murmyło, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach

Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo samochód, którym uciekał 20-latek, nie został dopuszczony do ruchu. 

- Przy zatrzymaniu okazało się, że podczas ucieczki w samochodzie przewoził on młodą kobietę z niemowlakiem - dodaje st. asp. Ewa Murmyło. 

30 wykroczeń i 241 punktów karnych

Podczas brawurowej ucieczki 20-latek popełnił 30 wykroczeń i zebrał łącznie 241 punktów karnych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, złamanie sądowych zakazów oraz niezatrzymanie się do kontroli. 

Prokuratura wnioskowała do sądu o areszt tymczasowy dla 20-latka. Sąd po analizie zebranego materiału dowodowego przychylił się do wniosku i podjął decyzję o dwóch miesiącach aresztu dla mężczyzny. Piratowi drogowemu grozi teraz 8 lat więzienia. 

Czytaj także - Mrugał światłami, aby ostrzec przed policją. Mrugnął też do radiowozu (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u