Rowerzysta wjechał pod samochód w Świebodzinie. Miał dużo szczęścia

17 sierpień 2023
Autor: 
Rowerzysta wjechał pod samochód w Świebodzinie Fot. KPP Świebodzin

Świebodzin. Mężczyzna wjechał rowerem na przejście dla pieszych, wprost pod jadący samochód osobowy. Na szczęście nie doznał groźnych obrażeń.

Zgłoszenie wpłynęło do świebodzińskich służb ratowniczych w środowe popołudnie, 16 sierpnia, tuż przed godziną 17:00. Na ulicy Słowiańskiej, która położona jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 276, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

- Kierujący rowerem nie zwrócił uwagi, iż droga rowerowa kończy się przed pasami i ma obowiązek zatrzymać się, zejść z roweru oraz przeprowadzić jednoślad. Wjechał na przejście tuż przed jadący samochód - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

"Mogło zakończyć się tragicznie"

Na miejsce wysłano specjalistyczny zespół pogotowia ratunkowego oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Przybył także zastęp straży pożarnej.

Rowerzysta miał bardzo dużo szczęścia i nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak zaznaczają jednak mundurowi, to zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Miłośnicy jednośladów jako tzw. niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są bowiem podobnie jak piesi najbardziej zagrożeni.

- Kierujący rowerami powinni również pamiętać, że poruszając się po drogach, obowiązują ich znaki drogowe, sygnalizacja oraz przepisy. Dotyczy to również sytuacji, kiedy poruszamy się ścieżką rowerową - podkreśla asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Mrugał światłami, aby ostrzec przed policją. Mrugnął też do radiowozu (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u