Pogoda Lubuskie. Nadal będzie ciepło, a IMGW ostrzega przed burzami

17 sierpień 2023
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Nadal będzie ciepło, a IMGW ostrzega przed burzami Redakcja

Pogoda Lubuskie. Od początku tygodnia towarzyszą nam upały. Teraz IMGW dodatkowo wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem.

Kilka dni temu rozpoczęła się fala upałów, która objęła praktycznie obszar całej Polski. Dziś w czwartek, 17 sierpnia, zrobiło się nieco chłodniej, bo temperatura maksymalna ma wynosić od 26°C do 28°C, lecz gorąca aura dalej powinna się utrzymywać.

Ostrzeżenia przed burzami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał już ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Te dotyczą powiatów krośnieńskiego, żarskiego, żagańskiego, wschowskiego, nowosolskiego, zielonogórskiego oraz miasta Zielona Góra i będą obowiązywać dzisiaj od godziny 16:00 do 23:00.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 do 30 litrów wody na metr kwadratowy oraz porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami grad - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo zjawiska oceniono na 80 procent.

"Zalecana ostrożność. Śledź rozwój sytuacji pogodowej"

Czym jest ostrzeżenie meteorologiczne IMGW pierwszego stopnia? - Ostrzeżenie przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na te czynniki jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej - wyjaśnia instytut.

W trakcie opadów warunki do jazdy mogą być trudne, dlatego prosimy wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Radzimy też unikać parkowania pod drzewami.

Przeczytaj też: Rowerzysta wjechał pod samochód w Świebodzinie. Miał dużo szczęścia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u