W Zielonej Górze motocykliści są na celowniku policji. Bez taryfy ulgowej (ZDJĘCIA)

23 sierpień 2023
Autor: 
W Zielonej Górze motocykliści są na celowniku policji Fot. KMP Zielona Góra

Akcja policji na drogach w Zielonej Górze. Mundurowi od rana kontrolują dziś motocyklistów i wystawiają mandaty. Sprawdzają m.in. prędkość i stan techniczny.

Sezon motocyklowy w pełni, więc gdy pogoda sprzyja, na drogach pojawia się sporo jednośladów. Nie wszyscy jednak przestrzegają przepisów i kierują się rozwagą, stąd policjanci z Zielonej Góry prowadzą dziś, 23 sierpnia, akcję "Motocykl".

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli działania skierowane w stronę miłośników dwóch kółek już z samego rana. Patrole przede wszystkim rozstawiają się na głównych arteriach komunikacyjnych, ale też mniejszych drogach, gdzie kontrolują prędkość pojazdów. Oczywiście sprawdzają również trzeźwość kierujących, jak i stan techniczny motocykli.

Akcja policjantów zakończy się późnym wieczorem. Dla motocyklistów, którzy mocno łamią przepisy, nie mają oni taryfy ulgowej i wówczas w ruch idą bloczki mandatowe.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

"Muszą szczególnie uważać na prędkość"

Mundurowi nieustannie apelują do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, w tym o unikanie ryzykownych manewrów. Przypominają także, że powinni stosować zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg.

- Motocykliści i motorowerzyści jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego muszą szczególnie uważać na prędkość, z jaką się poruszają. Zderzenie z innym pojazdem czy nawet upadek na ziemię przy dużej prędkości mogą mieć fatalne skutki - podkreśla podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Widziałeś go? Jest poszukiwany listem gończym. Może być w Zielonej Górze (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u