Szła trasą S3, bo pokłóciła się z partnerem. "Ryzykowała własnym życiem"

28 sierpień 2023
Autor: 
Szła trasą S3, bo pokłóciła się z partnerem Fot. KPP Międzyrzecz

Policjanci z Międzyrzecza zatrzymali kobietę, która pieszo szła po trasie S3. Tłumaczyła, że wcześniej pokłóciła się z partnerem i nie chciała dalej z nim podróżować.

Niebezpieczna sytuacja na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 miała miejsce w piątek, 25 sierpnia. Po godzinie 18:00 do funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu zaczęły spływać zgłoszenia o kobiecie, która pieszo poruszała się ekspresówką.

- Według zgłoszenia kobieta miała poruszać się pasem awaryjnym między Miejscem Obsługi Podróżnych Popowo, a węzłem Skwierzyna Zachód. Szła w kierunku Gorzowa Wielkopolskiego. We wskazany rejon trasy pilnie pojechał patrol drogówki - relacjonuje mł. asp. Mateusz Maksimczyk, rzecznik międzyrzeckiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

"Spacer" po kłótni z partnerem

Mundurowym szybko udało się namierzyć kobietę. Ta tłumaczyła policjantom, że po kłótni z partnerem postanowiła pokonać około 10-kilometrowy odcinek pieszo. Z S3 miała zejść na wysokości Skwierzyny.

Ostatecznie piesza została ukarana mandatem karnym w wysokości 50 złotych. Ponadto została przewieziona radiowozem w bezpieczne miejsce, gdzie mogła kontynuować swoją podróż.

- Piesi nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Kobieta bez wątpienia zapomniała o własnym bezpieczeństwie. Wybierając tę trasę, ryzykowała własnym życiem. Dopuszczalna prędkość na drogach ekspresowych to 120 km/h, więc każde przejeżdżające obok niej auto mogło doprowadzić do tragicznego wypadku - podkreśla mł. asp. Maksimczyk.

Przeczytaj też: Pościg za rowerzystą w Zielonej Górze. "Bał się, że jest pijany"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u