Pościg w Zielonej Górze. Ścigano motocyklistę. "Był pod wpływem narkotyków" (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2023
Autor: 
Pościg w Zielonej Górze. Ścigano motocyklistę Fot. KMP Zielona Góra

Pościg za motocyklistą w Zielonej Górze. 43-latka udało się zatrzymać. Był pod wpływem narkotyków, miał je też przy sobie. Wkrótce stanie przed sądem.

Sytuacja miała miejsce w środowy wieczór, 20 września, w Zielonej Górze. Przed godziną 20:00 patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego zwrócił uwagę na ulicy Zachodniej na motocykl marki Suzuki. Mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę jednośladu do kontroli.

Motocyklista mimo wyraźnych sygnałów do zatrzymania nie zamierzał stosować się do poleceń mundurowych. Przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze włączyli więc sygnały i ruszyli w pościg za uciekinierem.

Był pod wpływem narkotyków

- Funkcjonariusze próbowali zatrzymać mężczyznę, ale ten nie reagował na sygnały i dalej uciekał, wjeżdżając także na chodnik. W pewnym momencie musiał gwałtownie zahamować, aby nie uderzyć w stojące na chodniku gazony z kwiatami. Kierujący przewrócił się, ale mimo to próbował uciekać pieszo - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Po około 300 metrach ucieczki "z buta" ścigany mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Szybko okazało się, że motocyklem kierował 43-latek, który nie miał uprawnień do kierowania. Ponadto na jaw wyszło, że jednoślad ma założone tablice rejestracyjne od innego motocykla.

To jednak nie wszystko. - Podczas sprawdzania torby należącej do zatrzymanego mundurowi znaleźli w niej narkotyki, a dokładnie marihuanę. Dodatkowo badanie przeprowadzone w szpitalu wykazało, że 43-latek kierował pod wpływem środków odurzających w postaci marihuany i amfetaminy - informuje podinsp. Stanisławska.

Stanie przed sądem

Niebawem zatrzymany mężczyzna odpowie za swoje czyny przed sądem. Mowa tu o niezatrzymaniu się do kontroli, jeździe bez uprawnień oraz posiadaniu środków odurzających i jeździe pod ich wpływem. Osobne postępowanie zostanie wszczęte w związku z wykroczeniami, które popełnił, uciekając przed policjantami.

Przeczytaj też: Morderstwo w Brójcach. Nie żyje starsza kobieta. To kolejne zabójstwo w tym roku


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u