Zielona Góra: Zatrzymano trzech mężczyzn z narkotykami. Najmłodszy miał 19 lat (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2023
Autor: 
Zielona Góra: Zatrzymano trzech mężczyzn z narkotykami Fot. KMP Zielona Góra

Marihuana, amfetamina i LSD - to efekt policyjnej interwencji w Zielonej Górze. Funkcjonariusze zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek, 15 września, patrol policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Gorzowa Wielkopolskiego, który pełnił służbę na terenie Zielonej Góry, podjął interwencję przy ulicy Anieli Krzywoń.

- Uwagę patrolu zwróciła grupa młodych mężczyzn siedzących na skwerze. Jeden z mężczyzn miał w ręku foliowy worek - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Zatrzymano trzy osoby

Mundurowi wylegitymowali łącznie pięć osób, z czego trzy zostały zatrzymane. To 22 i 19-latek z Zielonej Góry oraz 20-letni obywatel Niemiec. Wszyscy mieli przy sobie marihuanę. Funkcjonariusze postanowili więc przeszukać ich miejsca zamieszkania. Tam również znaleziono marihuanę, a dodatkowo w domu 19-latka ujawniono amfetaminę i LSD.

Trzej mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, w tym 19-latek w znacznej ich ilości. Dodatkowo 22-latek usłyszał zarzut udzielania środków odurzających.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, lecz przy znacznej ilości kara wzrasta do 10 lat. W przypadku udzielania narkotyków innym osobom bez korzyści majątkowych kara wynosi maksymalnie 3 lata więzienia. Wszyscy zatrzymani staną wkrótce przed sądem. Jeszcze przed sprawą wobec 19-latka zastosowano policyjny dozór.

- Zielonogórscy policjanci podczas patrolowania zwracają uwagę na zachowanie się młodych ludzi w parkach i na skwerach. To często miejsca, gdzie spożywają alkohol lub zażywają środki odurzające. W każdym tygodniu zatrzymują osoby posiadające środki odurzające i osoby udzielające narkotyków innym - informuje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Morderstwo w Brójcach. Nie żyje starsza kobieta. To kolejne zabójstwo w tym roku


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u