Dziś w Zielonej Górze i Gorzowie pojedziesz za darmo komunikacją miejską

22 wrzesień 2023
Autor: 
Dziś w Zielonej Górze i Gorzowie pojedziesz za darmo komunikacją miejską Redakcja

Dziś Dzień bez Samochodu. Na tę okazję w wielu miastach w Polsce można za darmo korzystać z komunikacji miejskiej. Jak to wygląda w Lubuskiem?

Europejski Tydzień Mobilności trwa od 16 września. To coroczna kampania, która promuje zrównoważony transport miejski. W tym roku hasłem wydarzenia jest "Oszczędzaj energię".

Komunikacja miejska za darmo

Finałem obchodów ETM jest Dzień bez Samochodu, który w Polsce obchodzony jest od 2004 roku. I tak urzędy czy nawet sami przewoźnicy zachęcają do odstawienia aut i skorzystania z komunikacji publicznej, która dziś, 22 września, jest za darmo.

W akcję włączyło się między innymi MZK Zielona Góra. Tutaj jest jednak pewien warunek. - Wszystkie osoby, które w czasie przejazdu autobusem okażą ważny dowód rejestracyjny swojego samochodu i prawo jazdy (dokument papierowy lub elektroniczny), a także osoba im towarzysząca będą mogły skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej - wyjaśnia zakład.

Inaczej sytuacja wygląda w drugiej stolicy województwa lubuskiego. MZK Gorzów Wielkopolski całkowicie wyłączy dziś kasowniki w autobusach oraz tramwajach i w przeciwieństwie do Zielonej Góry nie trzeba będzie okazywać żadnego dokumentu.

- Dodatkowo na czterech przystankach (Katedra, Jagiełły, AWF i Sikorskiego) w godzinach porannych oraz popołudniowych pasażerowie mogą skorzystać z małego poczęstunku w postaci kawy, herbaty oraz ciasta - zachęca Urząd Miasta Gorzowa.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zatrzymano trzech mężczyzn z narkotykami. Najmłodszy miał 19 lat (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u