Sterta niebezpiecznych odpadów przy autostradzie A2. Trwają poszukiwania sprawcy (ZDJĘCIA)

22 wrzesień 2023
Autor: 
Sterta niebezpiecznych odpadów przy autostradzie A2 Fot. WIOŚ Zielona Góra

Niebezpieczne odpady porzucone przy autostradzie A2 w Lubuskiem. Śmieci mogły wjechać z Niemiec. Ruszyły poszukiwania sprawcy.

Służba obsługi autostrady A2 ujawniła w ostatnich dniach porzucone śmieci. Sterta odpadów znajdowała się w okolicach Świecka. Informacja o sprawie wpłynęła do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, która powiadomiła z kolei Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Zielonej Górze.

Niebezpieczne odpady przy A2

Na miejscu zjawili się między innymi inspektorzy środowiska z delegatury w Gorzowie Wielkopolskim. Dokonali oni dokładnej oceny śmieci.

- Ustalono, że przedmiotem porzucenia są bitumiczna papa dachowa i eternit: faliste płyty azbestowo-cementowe pochodzące z robót rozbiórkowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że odpady mogły wjechać z Niemiec - relacjonuje Joanna Michalik-Pietraszak, rzecznik WIOŚ Zielona Góra.

Miejsce porzucenia odpadów zostało ogrodzone i oznakowane taśmą ostrzegawczą.

Trwają poszukiwania sprawcy

Teraz zgodnie z obowiązującymi przepisami odpadami usunięciem odpadów musi zająć się ich posiadacz. W zaistniałej sytuacji stała się nim spółka Autostrada Eksploatacja S.A. Inspektorzy ochrony środowiska zobowiązali już właściciela autostrady do przeprowadzenia niezbędnych działań.

- W przypadku ujawnienia przez organy ścigania sprawcy grozi mu kara pieniężna od 20 do 60 tysięcy złotych oraz kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat - informuje Michalik-Pietraszak.

Przeczytaj też: Pościg w Zielonej Górze. Ścigano motocyklistę. "Był pod wpływem narkotyków" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u