Włamywał się do aut w Zielonej Górze. Złodziejowi grozi 15 lat więzienia

22 wrzesień 2023
Autor: 
Włamywał się do aut. Złodziejowi grozi 15 lat więzienia Fot. KMP Zielona Góra

Włamywał się do samochodów i zabierał wszystko, co mógł. Teraz 30-letni złodziej recydywista wpadł w ręce policji. Usłyszał aż 40 zarzutów.

W ostatnim czasie do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze i Komisariatów Policji zaczęły spływać zawiadomienia od mieszkańców, którzy informowali o włamaniach do swoich samochodów. Dochodziło do nich w różnych częściach miasta.

- Sprawca działał w nocy, po włamaniu do pojazdu zabierał to, co było w środku lub też kradł przedmioty pozostawione w otwartych autach - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Złodziej zabierał wszystko. Jego łupem padały na przykład karty płatnicze. Wtedy decydował się na kolejne przestępstwa i za ich pomocą płacił za zakupy. Zdarzyło się także, że próbował wypłacać pieniądze z bankomatu, ale nie udało mu się to, bo nie znał kodów pin.

Dokonał 40 przestępstw

Sprawami zaczęli zajmować się funkcjonariusze kryminalni. Policjanci w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych ustalili, kim może być włamywacz.

- Namierzenie mężczyzny nie było łatwe, bo nigdzie nie przebywał na stałe i cały czas zmieniał miejsca pobytu. Mimo to 30-letni mężczyzna został zatrzymany na jednym z osiedli mieszkaniowych wprost na ulicy. Był bardzo zaskoczony. Jest doskonale znany policjantom - informuje podinsp. Stanisławska.

Szybko okazało się, że zatrzymany w ciągu ostatnich kilkunastu dni dokonał aż 40 przestępstw. Mowa tu o włamaniach, uszkodzeniach mienia, kradzieżach i posługiwaniach się cudzymi kartami płatniczymi. Za wszystkie usłyszał zarzuty. 30-latek był już wielokrotnie notowany i karany za podobne przestępstwa. Odbywał także kilkuletnią karę więzienia w Zakładzie Karnym, skąd wyszedł w kwietniu tego roku.

Grozi mu nawet 15 lat więzienia

Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat więzienia. W tym przypadku mężczyzna będzie odpowiadał jednak w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Zatrzymano trzech mężczyzn z narkotykami. Najmłodszy miał 19 lat (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u