Potrącenie nastolatków w Zielonej Górze. Zobacz nagranie z monitoringu

26 wrzesień 2023
Autor: 
Potrącenie nastolatków w Zielonej Górze. Zobacz nagranie Fot. KMP Zielona Góra

Potrącenie w Zielonej Górze. 68-letni kierowca osobówki uderzył w dwóch nastolatków na przejściu dla pieszych. Jest nagranie z momentu zdarzenia.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 21 września, w godzinach przedpołudniowych. Na ulicy Długiej w Zielonej Górze 68-letni kierujący samochodem osobowym marki Renault na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. 1 Maja potrącił dwóch nastolatków w wieku 12 i 14 lat.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że piesi mieli zielone światło, a kierowca nie dostosował się do sygnalizacji świetlnej. Moment potrącenia zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Jedna osoba trafiła do szpitala

Świadkiem zdarzenia był policjant, który stał nieopodal radiowozem. Funkcjonariusz od razu podjechał na miejsce, aby udzielić młodym osobom ewentualnej pomocy. W międzyczasie wezwano też zespół pogotowia ratunkowego i patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego.

Piesi zostali przebadani przez medyków. 14-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie przeszedł szczegółowe badania. Ostatecznie okazało się, że zarówno on, jak i 12-latek nie doznali poważniejszych obrażeń. I tak zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.

- Bardzo prosimy o ostrożność na drogach. Pieszy na przejściu nie może być nigdy zaskoczeniem dla kierującego. Powinien czuć się on bezpiecznie, zwłaszcza gdy jest to przejście z sygnalizacją świetlną. Mimo to prosimy też pieszych, aby cały czas kontrolowali, co dzieje się wokół nich - podkreśla podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców w Zielonej Górze. Chodzi o niewybuchy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u