Rozszczelniona rura z gazem w Zaborze koło Zielonej Góry. Zamknięto drogę

27 wrzesień 2023
Autor: 
Rozszczelniona rura z gazem w Zaborze koło Zielonej Góry Fot. Robert Sidoruk/FB

W Zaborze podczas prac budowlanych uszkodzono rurę z gazem. Z pobliskiego urzędu ewakuowano pracowników, a droga została zamknięta.

Wszystko wydarzyło się w środę, 27 września, około godziny 11:30. Na ulicy Lipowej w Zaborze w trakcie prac budowlanych doszło do uszkodzenia rury z gazem, która znajdowała się w okolicach Urzędu Gminy.

- Uwaga AWARIA w Zaborze, zmuszeni jesteśmy zamknąć drogę na wysokości Dino, ponieważ wybuchła rura z gazem. Ewakuowano pracowników z urzędu gminy i czekamy na służby - poinformował na portalu społecznościowym Robert Sidoruk, wójt gminy Zabór.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Gazownicy usuwają awarię

Chwilę przed godziną 12:20 zgłoszenie odebrał też dyżurny straży pożarnej w Zielonej Górze. Do akcji wyruszyły cztery zastępy gaśnicze. Ostatecznie jak przekazał rzecznik lubuskich strażaków st. kpt. Arkadiusz Kaniak, jednostki zostały zawrócone, bo nie było potrzeby interwencji.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Sprawą zajęło się pogotowie gazowe.

- W dniu dzisiejszym uszkodzony został gazociąg średniego ciśnienia DN 225 w miejscowości Zabór przy ul. Lipowej przez firmę zewnętrzną. Dostaw pozbawione są: ul. Akacjowa, Sportowa, Ogrodowa i część Lipowej. Usunięcie awarii potrwa około 4 godziny. Za utrudnienia przepraszamy - czytamy w komunikacie spółki EWE, która dostarcza gaz w tym rejonie.

Przeczytaj też: "Bitwa o remizy". Rząd rozda kasę na remizy OSP za najlepszą frekwencję w wyborach


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u