"Bitwa o remizy". Rząd rozda kasę na remizy OSP za najlepszą frekwencję w wyborach

27 wrzesień 2023
Autor: 
"Bitwa o remizy". Rząd rozda kasę na remizy OSP za najlepszą frekwencję Fot. Redakcja, KG PSP

Wybory 2023 już wkrótce, a rząd ruszył z akcją "Bitwa o remizy". Gminy, w których frekwencja w wyborach będzie największa, otrzymają po milion złotych na remizy OSP.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej ruszyło z nową akcją profrekwencyjną. Po "Bitwie o wozy" teraz będzie "Bitwa o remizy". Szczegóły programu zostały przedstawione dziś na specjalnej konferencji.

"Bitwa o remizy" - szczegóły

Zgodnie z planem ministerstwa, każda gmina do 20 tysięcy mieszkańców w danym powiecie, która będzie miała najwyższą frekwencję w wyborach parlamentarnych 15 października, otrzyma 1 milion złotych. Pieniądze mają zostać przeznaczone na remizę lub kilka remiz OSP.

- Ogłaszamy i zachęcamy do udziału w projekcie aktywności wyborczej "Bitwa o remizy". Gmina otrzyma milion złotych do zagospodarowania przede wszystkim na termomodernizację, odnawialne źródła energii, instalacje fotowoltaiczne, doposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej. Jedna lub więcej remiz, bo są bardzo różne sytuacje - podkreślała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Głos w trakcie konferencji zabrał też Komendant Główny PSP gen. bryg. Andrzej Bartkowiak. - To wielkie święto dla druhów ochotników. Z dumą mogę ogłosić dziś ten wielki program. Już wkrótce na wszystkich remizach OSP zawiśnie plakat, który będzie informował o tej akcji. Samochody już są, ale cały czas musimy też pamiętać, że w tych remizach przebywają ludzie - mówił.

Jak przekazuje Państwowa Straż Pożarna "dotacje dla jednostek OSP będą realizowane w roku 2024, zgodnie z procedurami określonymi przez Ministra Klimatu i Środowiska w ramach właściwego programu priorytetowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowanego przez Komendanta Głównego PSP".

W trakcie transmisji konferencji na oficjalnym profilu KG PSP pojawiły się też pierwsze komentarze. - A nie można tych pieniędzy dać tak o bez polityki? Serio? - napisał pan Patryk. "Moskwa i wsio wiemy" - skomentował pan Stanisław.

OSP w Lubuskiem

Dziś w województwie lubuskim funkcjonuje około 350 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Blisko połowa z nich została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Stowarzyszenia zrzeszają ponad 10 tysięcy czynnych członków.

Przeczytaj też: Krosno Odrzańskie znów będzie zakorkowane. Od dziś wahadło przy moście

Fot. MKiŚ


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u