Złodziej jechał skradzionym busem. Wpadł koło Lubska, bo przekroczył prędkość

27 wrzesień 2023
Złodziej jechał skradzionym busem. Wpadł, bo przekroczył prędkość Fot. KPP Żary

Został zatrzymany na drodze koło Lubska za przekroczenie prędkości. Okazało się, że 40-latek jechał skradzionym samochodem. Grozi mu 5 lat więzienia.

Żarscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolowali w minionym tygodniu prędkość na drodze wojewódzkiej nr 289 w rejonie miejscowości Brody. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter.

- Kierujący przekroczył prędkość w terenie zabudowanym - informuje nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Jechał skradzionym samochodem

Mundurowi wylegitymowali 40-letniego kierowcę. Sprawdzili oni także sam pojazd. Wówczas na policyjnym terminalu pojawił się komunikat, że bus widnieje jako skradziony na terenie Danii. I tak mężczyzna został zatrzymany, natomiast Mercedesa przewieziono do zabezpieczenia na policyjny parking.

- Po przeprowadzonych czynnościach i zgromadzeniu materiału dowodowego, mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, a za przekroczenie prędkości został ukarany mandatem - relacjonuje nadkom. Berestecka.

Zgodnie z kodeksem karnym osoby, które rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego, nabywają lub pomagają w jej zbyciu, przyjmują lub pomagają w jej ukryciu, podlegają karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: 85-latek spędził noc w lesie pod Świebodzinem. Był wychłodzony i trafił do szpitala


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u