85-latek spędził noc w lesie pod Świebodzinem. Był wychłodzony i trafił do szpitala

27 wrzesień 2023
Autor: 
85-latek spędził noc w lesie pod Świebodzinem. Był wychłodzony Fot. KPP Świebodzin

Świebodzińskie służby poszukiwały 85-letniego mężczyzny. Seniora odnaleziono na polnej drodze, był wychłodzony. Okazało się, że spędził noc w lesie.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek, 25 września. Około godziny 19:00 starszy mieszkaniec wsi Rosin pod Świebodzinem, który ma problemy z pamięcią, wyszedł z domu. Mijały godziny, a 85-letni mężczyzna nie wracał. I tak następnego dnia około godziny 8:00 do policji w Świebodzinie wpłynęło zgłoszenie o jego zaginięciu.

Ruszyły poszukiwania

- W rejonie miejscowości większość obszaru jest zalesiona. Na dworze w nocy panują już trudniejsze warunki, ponieważ temperatura spada do 12-13 stopni, dodatkowo w nocy i nad ranem była mgła, a wilgoć z chłodem mogą szybciej doprowadzić do wychłodzenia - informuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra. Rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych

I tak do akcji zaangażowano wiele patroli policji oraz cztery zastępy Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. W poszukiwania włączyli się też ratownicy z WOPR Świebodzin.

Spędził noc w lesie. Był wychłodzony

- W trakcie, kiedy zespoły różnych służb sprawdzały zabudowania i planowali przeszukiwania rozległego obszaru, część patroli sprawdzała już wszystkie drogi, zarówno te publiczne jak i leśne. Rozpytywano mieszkańców, sprawdzano różne hipotezy, dokąd mężczyzna mógł się udać oraz ustalano miejsca, w których bywał - relacjonuje asp. Ruciński.

Ostatecznie o godzinie 9:45 poszukiwany 85-latek został zauważony na polnej drodze. Był wychłodzony. Znajdował się kilka kilometrów od miejsca zamieszkania. Na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który przetransportował go do szpitala.

Przeczytaj też: Krosno Odrzańskie znów będzie zakorkowane. Od dziś wahadło przy moście


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u