Krosno Odrzańskie znów będzie zakorkowane. Od dziś wahadło przy moście

27 wrzesień 2023
Autor: 
Krosno Odrzańskie znów będzie zakorkowane. Od dziś wahadło Fot. STRABAG

Od dziś, 27 września, kierowców znów czekają spore korki w Krośnie Odrzańskim. Wraca ruch wahadłowy przy moście. Utrudnienia mogą zakończyć się dopiero za rok.

W Krośnie Odrzańskim nieustannie trwają prace związane z przebudową zabytkowego mostu na Odrze, która obejmuje przede wszystkim podniesienie konstrukcji. Inwestycja zlecona przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie warta jest ponad 72 miliony złotych. Całość realizuje natomiast firma STRABAG.

Prace przy całej inwestycji miały dobiec końca w połowie 2023 roku, ale już teraz wiemy, że termin zmienił się na IV kwartał 2024 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Kolejne utrudnienia w ruchu

Od środy, 27 września, kierowcy po raz kolejny muszą uzbroić się w cierpliwość. Na ulicy Trakt Książęcy na odcinku od PKS do mostu tymczasowego wprowadzono wahadłową organizację ruchu. Dla zmotoryzowanych oznacza to przede wszystkim spore korki, które będą tworzyły się szczególnie w godzinach szczytu komunikacyjnego.

- Zmiana organizacji ruchu ma związek z budową murów oporowych - informuje Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim.

Ruch wahadłowy został wprowadzony do odwołania. Będzie on sterowany ręcznie oraz przy użyciu sygnalizacji świetlnej. Jak przekazuje GDDKiA, utrudnienia mogą potrwać nawet rok i zakończyć się 30 września 2024 roku.

Przeczytaj też: Uwierzyła, że jej dzieci potrąciły kobietę w ciąży. Oddała oszustom 120 tysięcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u