Poważny wypadek koło Kargowej. Dwie osoby zostały ranne. W akcji śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

28 wrzesień 2023
Poważny wypadek koło Kargowej. Dwie osoby ranne Fot. OSP Kargowa

Wypadek koło Kargowej. Na drodze wojewódzkiej nr 314 zderzyły się dwa samochody. Dwie osoby zostały poszkodowane. Trasa jest całkowicie zablokowana.

Zgłoszenie wpłynęło do służb ratowniczych w czwartkowe przedpołudnie, 28 września, tuż po godzinie 10:50.

Na 4-kilometrze drogi wojewódzkiej nr 314 w okolicy miejscowości Nowy Jaromierz (gmina Kargowa) doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów: samochodu osobowego oraz autolawety. Pojazdy zderzyły się na łuku trasy. Siła zdarzenia była bardzo mocna.

Dwie osoby ranne

Do akcji wysłano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulechowie oraz zastęp ochotników z OSP Kargowa. Dojechał też zastęp z OSP Świętno (powiat wolsztyński), karetka pogotowia ratunkowego oraz patrole policji. Ponadto na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

- W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby. W celu uwolnienia jednej z osób konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych - relacjonuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Poszkodowani po zaopatrzeniu na miejscu zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali. Osoba z najcięższymi obrażeniami trafiła do lecznicy śmigłowcem LPR.

Utrudnienia na DW314

Wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniać zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Droga wojewódzka nr 314 w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Objazd możliwy jest przez miejscowości Obra i Świętno (powiat wolsztyński) lub przez Bojadła.

Przeczytaj też: "Trzeźwy poranek" w Nowej Soli i okolicach. Wpadło pięciu pijanych kierowców (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u