Porzucił busa przy granicy z Niemcami. W środku było 29 nielegalnych migrantów (ZDJĘCIA)

28 wrzesień 2023
Autor: 
Fot. NOSG

Samochód z nielegalnymi imigrantami ujawniony w powiecie żarskim w rejonie granicy z Niemcami. Wewnątrz było aż 29 cudzoziemców. To obywatele Turcji i Syrii.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 25 września. Patrol straży granicznej z Placówki w Tuplicach pełnił tego dnia służbę ukierunkowaną na zwalczanie nielegalnej migracji. W pobliżu granicy z Niemcami na jednym z parkingów przy stacji benzynowej ich uwagę zwrócił samochód marki Citroen na niemieckich numerach rejestracyjnych.

Pogranicznicy postanowili dokładnie skontrolować dostawczaka. Szoferka była pusta, ale w części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze znaleźli 29 cudzoziemców.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra. Rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych

Zatrzymano wszystkich migrantów

- Kierowca, jak podejrzewają funkcjonariusze, porzucił pojazd, zostawiając zamkniętych w nim migrantów. Mundurowi rozpoznali okolicę w celu odnalezienia kierowcy, lecz niestety z wynikiem negatywnym - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Weryfikacja pochodzenia cudzoziemców wykazała, że "na pace" podróżowało 13 obywateli Turcji oraz 16 obywateli Syrii. W trakcie przeszukania pojazdu znaleziono paszporty 13 Turków i jednego Syryjczyka, które były ukryte. Sprawdzenia potwierdziły, że cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do pobytu w Polsce.

Jak przekazuje por. SG Biskupik, obcokrajowcy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty usiłowania przekroczenia polsko-niemieckiej granicy wbrew przepisom. Przyznali się do zarzutów oraz skorzystali z prawa do dobrowolnego poddania się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na rok i trzy lata próby. Wszczęto wobec nich postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu.

Przeczytaj też: "Trzeźwy poranek" w Nowej Soli i okolicach. Wpadło pięciu pijanych kierowców (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u