Wyprzedził na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Czytelnik: "Szaleniec" (FILM)

29 wrzesień 2023
Autor: 
Wyprzedził przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Czytelnik: "Szaleniec" Fot. Czytelnik Maciej

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedno z najbardziej niebezpiecznych zachowań wśród kierowców. Ostatnio zrobił tak kierowca w Zielonej Górze.

Sytuacja miała miejsce w czwartek, 28 września. Kierowca samochodu osobowego jechał ulicą Kętrzyńską w stronę Trasy Północnej. Najprawdopodobniej tak bardzo się spieszył, że nie zamierzał czekać do momentu, kiedy będzie mógł bezpiecznie wyprzedzać.

Kierowca postanowił wyprzedzić poprzedzający go pojazd na przejściu dla pieszych, które znajdowało się na wysepce. Oczywiście najpierw przekroczył podwójną linię ciągłą. Wszystko zarejestrowała kamerka zamontowana w samochodzie naszego czytelnika, który przesłał materiał do naszej redakcji. - Szaleniec - skomentował krótko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zadłużenie miasta na koniec 2024 r. skoczy do prawie 664 mln zł. Prezydent Dariusz Lesicki: To będzie najwyższy w historii budżet. Czekają nas ogromne inwestycje ...

Na szczęście nie było pieszego

Takie lekkomyślne zachowanie może zakończyć się tragedią, ponieważ pieszy w starciu z autem nie ma żadnych szans. Należy pamiętać, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma swoje obowiązki i prawa, których przestrzeganie zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa.

Przypominamy, że za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych grozi mandat w wysokości 1500 złotych, natomiast w przypadku recydywy, czyli powtórnego takiego zachowania jest to już kwota 3 tysięcy złotych. Dodatkowo do punktów kierowcy dopisuje się 15 punktów karnych.

Przeczytaj też: Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek. Policja kontroluje i sypią się mandaty (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u