Pościg koło Lubska. Zatrzymano 19 Syryjczyków. Kierowca uciekł (ZDJĘCIA)

01 październik 2023
Autor: 
Pościg koło Lubska. Zatrzymano 19 Syryjczyków. Kierowca uciekł Fot. NOSG

Pościg za kurierem przewożącym imigrantów koło Lubska. Kierowca porzucił auto i uciekł w las, lecz mundurowym udało się zatrzymać 19 obywateli Syrii.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 28 września, w okolicach Lubska. Na jednej z dróg prowadzących w stronę Niemiec policja ścigała samochód osobowy marki Ford. Jego kierowca nie zamierzał zatrzymać się do kontroli.

- Kierowca gdy zrozumiał, że nie zdoła uciec funkcjonariuszom, wjechał do kompleksu leśnego, wyskoczył z samochodu i oddalił się w nieznanym kierunku - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Zatrzymano 19 Syryjczyków

"Kuriera" cudzoziemców nie udało się odnaleźć. Policjanci zatrzymali za to 19 obywateli Syrii, którzy znajdowali się w przestrzeni ładunkowej dostawczaka. Funkcjonariusze powiadomili wówczas o sprawie Placówkę Straży Granicznej w Tuplicach.

Pogranicznicy przejęli Syryjczyków, którzy nie mieli dokumentów uprawniających do legalnego pobytu w Polsce.

- Obywatele Syrii, korzystając z tzw. szlaku bałkańskiego, poprzez Serbię i Słowację w jednej grupie dotarli do Polski, z zamiarem przedostania się do Niemiec. Wszyscy usłyszeli prokuratorskie zarzuty usiłowania przekroczenia wbrew przepisom polsko-niemieckiej granicy i dobrowolnie poddali się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu - informuje por. SG Biskupik.

Obcokrajowców pouczono o obowiązku niezwłocznego udania się do państwa, w którym mają prawo pobytu. Mowa w tym przypadku o Słowacji.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Strażacy postawieni na nogi. Przypaliła się potrawa na kuchence


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u