Wybuch gazu i pożar koło Sulęcina. Ludzie wyskoczyli przez okno z mieszkania (ZDJĘCIA)

03 październik 2023
Autor: 
Wybuch gazu i pożar koło Sulęcina. Ludzie wyskoczyli przez okno z mieszkania Fot. KP PSP Sulęcin

Pożar w Długoszynie koło Sulęcina. Po wybuchu gazu płonęło mieszkanie w bloku. Lokatorzy ratując się przed ogniem wyskoczyli przez okno.

Niepokojące zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Sulęcinie we wtorkowe popołudnie, 3 października, tuż po godzinie 14:00.

W bloku mieszkalnym w miejscowości Długoszyn doszło do wybuchu. Najprawdopodobniej był to gaz, który ulatniał się w jednym z lokali. Następstwem eksplozji był pożar mieszkania.

Mieszkańcy wyskoczyli przez okno

Do akcji wyruszyły trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulęcinie oraz najbliższa jednostka OSP. Wysłano też dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrol policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

- W mieszkaniu przebywały dwie osoby. To kobieta oraz mężczyzna. Lokatorzy ewakuowali się wyskakując z okna lokalu na pierwszym piętrze. Zostali przetransportowani do szpitala, ale nie mieli obrażeń zagrażających życiu - relacjonuje st. kpt. Rafał Sobczak, rzecznik sulęcińskich strażaków.

Sytuacja pożarowa została szybko opanowana, ale strażacy będą jeszcze prowadzić działania przez najbliższy czas. Działania prowadzi też powiatowy sztab kryzysowy. Pozostali mieszkańcy bloku ewakuowali się samodzielnie jeszcze przed przyjazdem służb.

Przeczytaj też: Potrącił mężczyznę na hulajnodze w Zielonej Górze. Zobacz nagranie z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u