Poważny wypadek na S3. Zmiażdżona kabina ciężarówki. Kierowca cudem przeżył

11 październik 2023
Autor: 
Poważny wypadek na S3. Zmiażdżona kabina ciężarówki Fot. Janusz Kubicki/FB

Wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Ciężarówka kompletnie roztrzaskała się o wiadukt. Kierowca cudem przeżył. Trafił do szpitala.

Zgłoszenie wpłynęło do zielonogórskich służb ratowniczych w środę, 11 października, wczesnym rankiem. Kierowca ciężarówki poruszał się trasą S3 od Sulechowa w stronę Nowej Soli. Tuż przed godziną 4:30 na 191-kilometrze ekspresówki na węźle Zielona Góra Północ z nieznanych przyczyn zjechał z pasa ruchu i czołowo uderzył w filar wiaduktu.

Siła zderzenia była bardzo mocna. Kabina ciągnika siodłowego została kompletnie zmiażdżona. W naczepie znajdowały się miedziane kable, które wyleciały na jezdnię.

Kierowca trafił do szpitala. Cudem przeżył

Do akcji wysłano łącznie pięć zastępów Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dojechały też zespoły pogotowia ratunkowego z Sulechowa i Zielonej Góry oraz patrole policji.

Poszkodowany kierowca ciężarówki był uwięziony w zniszczonej kabinie. Strażacy musieli wykonać do niego dostęp przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. W tym czasie ranny był nieustannie pod opieką ratowników i lekarza, którzy zabezpieczali jego pod kątem medycznym.

Ostatecznie po przeszło godzinie mężczyzna został ewakuowany z wraku ciężarówki, a następnie przewieziony od szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, więc może mówić on o wielkim szczęściu.

Utrudnienia na S3

W wyniku wypadku trasa S3 została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Policja wytyczyła objazd ulicami Zielonej Góry. Na miejscu zdarzenia cały czas pracuje służba drogowa, policja oraz pomoc drogowa.

Przeczytaj też: Pijany mężczyzna ukradł auto w Gubinie. Nagle zasnął w trakcie jazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u