Zaatakował i okradł taksówkarza w Wymiarkach. Policja zatrzymała 24-latka

12 październik 2023
Autor: 
Zaatakował i okradł taksówkarza w Wymiarkach Fot. KPP Żagań

Młody mężczyzna zaatakował i okradł taksówkarza po wykonanym kursie. Napastnik został już zatrzymany, był poszukiwany. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 8 października. 24-letni mężczyzna zamówił w Żarach taksówkę za z góry ustaloną kwotę. Miejscem docelowym były oddalone o około 20 kilometrów Wymiarki.

- Po wykonanym kursie klient stał się agresywny, zażądał zwrotu należności, zaczął szarpać kierowcę i grozić uszkodzeniem ciała. Dokonał przywłaszczenia portfela wraz z pieniędzmi w kwocie 900 złotych, a następnie wybiegł z taksówki i uciekł - relacjonuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Agresor trafi za kratki. Był poszukiwany

Zawiadomienie o rozboju wpłynęło do Komisariatu Policji w Iłowej. Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni, którzy wytypowali podejrzanego oraz jego miejsce zamieszkania. Następnie 24-letni mieszkaniec Częstochowy został zatrzymany.

- Podczas wykonywanych czynności ustalono, że jest on również poszukiwany przez sąd w Częstochowie w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze roku i dwóch miesięcy - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

W związku z zaatakowaniem taksówkarza Sąd Rejonowy w Żaganiu tymczasowo aresztował napastnika. Za popełnione przez niego przestępstwo grozi kara od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Wyciek kwasu w szkole w Szprotawie. Wezwano strażaków


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u