Zielona Góra cała w nielegalnych banerach Łukasza Mejzy. Kubicki: "Brakuje mi słów" (ZDJĘCIA)

12 październik 2023
Autor: 
Zielona Góra cała w nielegalnych banerach Łukasza Mejzy Fot. Janusz Kubicki, Społeczeństwo Obywatelskie ZG

Wybory 2023. Pod osłoną nocy w Zielonej Górze zawisło tysiące nielegalnych banerów wyborczych. Na wszystkich jeden kandydat: Łukasz Mejza. Miasto już je zdejmuje.

Każdy, kto rano wyjechał samochodem na ulice Zielonej Góry, mógł się nieźle zdziwić. Pod osłoną nocy przede wszystkim w centrum miasta niemalże w każdym możliwym miejscu pojawiły się banery Łukasza Mejzy. Tysiące plakatów rozwieszono zarówno na latarniach ulicznych, jak i barierkach.

- Wystarczy przejechać się ulicą Bohaterów Westerplatte czy trasą aglomeracyjną. Miasto jest całe w banerach Łukasza Mejzy, baner co każdą lampę. Dramat - napisał do nas czytelnik Bartosz.

Autorzy profilu Społeczeństwo Obywatelskie - Zielona Góra w mediach społecznościowych zwracają uwagę, że banery nie mają oznaczenia komitetu wyborczego, od którego pochodzą, a jest to przestępstwo.

- Rada miasta ustaliła stawkę 10 złotych za metr kwadratowy. Jeśli ktoś samowolnie wiesza takie materiały, to ta stawka rośnie razy dziesięć. Prezydent Janusz Kubicki powinien nałożyć kary administracyjne na Mejzę i na każdy jego jeden materiał - zaznacza Patryk Nowakowski, zielonogórski społecznik.

Prezydent Kubicki: "ZERO TOLERANCJI dla takich działań"

Do sprawy z samego rana odniósł się między innymi prezydent miasta Janusz Kubicki.

- Koniec, kurde to co się dzieje to jest jakiś ... brakuje mi słów (a nie chce klnąc). Dziś w nocy w Zielonej Górze bez ŻADNEJ ZGODY, NIELEGALNIE, BEZ POSZANOWANIA PRZEPISÓW PRAWA zostały rozwieszone reklamy wyborcze jednego kandydata. To ten od "leczenia dzieci" - Łukasz Mejza, lepiej by zrobił gdyby pieniądze przeznaczył na leczenie dzieci a nie na banery. Ktoś kto nie szanuje przestrzeni miejskiej nie szanuje też mieszkańców. Tak to odbieram i takie mam zdanie. Drodzy mieszkańcy prosimy o sygnały gdzie one są abyśmy mogli zrobić porządek, nie ma zgody na zaśmiecanie miasta, ZERO TOLERANCJI dla takich działań. To musi zniknąć !!! Udostępniajcie ten post i piszcie gdzie to jeszcze wisi!!! - napisał (pisownia oryginalna).

Miasto rozpoczęło już ściąganie nielegalnych banerów Łukasza Mejzy. Do akcji wkroczyła między innymi Straż Miejska oraz Zakład Gospodarki Komunalnej. Z plakatów posprzątana została już np. ulica Heberta. - Posprzątamy wszystko - podkreśla włodarz Zielonej Góry.

Przeczytaj też: Wyciek kwasu w szkole w Szprotawie. Wezwano strażaków


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u