Akcja celników na bazarze w Słubicach. Bułgarka sprzedawała podróbki (ZDJĘCIA)

17 październik 2023
Autor: 
Akcja celników na bazarze w Słubicach. Bułgarka sprzedawała podróbki Fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa ujawniła prawie 850 sztuk podrabianej odzieży na bazarze w Słubicach. Sprzedawała ją obywatelka Bułgarii.

Funkcjonariusze lubuskiej Służby Celno-Skarbowej cyklicznie kontrolują bazary ulokowane na terenie województwa lubuskiego. Nie inaczej było w ostatnich dniach. Za cel mundurowi obrali bazar w Słubicach.

- Na jednym ze stoisk z odzieżą znaleźli między innymi bluzy, kurtki, koszulki i spodnie znanych marek producentów, które tylko udawały wyroby wysokiej jakości. Sposób ich wykonania i jakość materiałów nie pozostawiły wątpliwości funkcjonariuszy, że są to podróbki - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Obywatelce Bułgarii grozi kara

Mundurowi oszacowali wartość zatrzymanego towaru w ilości 833 sztuk na blisko pół miliona złotych.

- Funkcjonariusze wysłali już powiadomienia do właścicieli zastrzeżonych znaków towarowych i to oni zdecydują, czy będą dochodzić swoich praw na drodze sądowej - informuje Markowicz.

Obywatelce Bułgarii, która sprzedawała klientom podróbki, grozi teraz grzywna lub kara do 2 lat pozbawienia wolności, lub obie te kary łącznie.

Przeczytaj też: Dwa pościgi za złodziejami aut w Lubuskiem. Jednemu udało się uciec (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u