Pożar w Cybince. Płonęło mieszkanie. Jedna osoba została poszkodowana (ZDJĘCIA)

18 październik 2023
Autor: 
Pożar w Cybince. Płonęło mieszkanie Fot. OSP Cybinka

Pożar w Cybince. Płonął lokal w budynku mieszkalnym. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej. Jedna osoba została poszkodowana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Słubicach we wtorkowe popołudnie, 18 października, chwilę przed godziną 13:00. W miejscowości Cybinka ogień pojawił się w budynku mieszkalnym przy ulicy Krośnieńskiej.

Do akcji wyruszyły dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Słubicach oraz dwa zastępy OSP Cybinka i OSP Białków. Pojawiła się też informacja o osobie poszkodowanej, dlatego zadysponowano też miejscowy zespół pogotowia, który jako pierwszy zjawił się na miejscu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Jedna osoba poszkodowana

Kiedy pod wskazanym adresem pojawili się strażacy z OSP Cybinka, od razu rozwinięto linie gaśnicze. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne udali się do środka budynku. W międzyczasie poszkodowany lokator był już w ambulansie, gdzie zajmowali się nim ratownicy medyczni.

- Pożar rozwijał się w mgnieniu oka, a w środku panowało duże zadymienie oraz wysoka temperatura - relacjonują ochotnicy z Cybinki.

W trakcie akcji z obiektu wyniesiona została butla z gazem. Po kilkudziesięciu minutach działań sytuacja pożarowa została opanowana. Dzięki temu płomienie nie rozprzestrzeniły się na cały budynek. Na koniec strażakom zostało już tylko oddymienie mieszkania oraz dokładne przelanie wszystkich przedmiotów, które się tliły.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To ustala już policja.

Przeczytaj też: Jechał 115 km/h przez wieś. Dostał spory mandat i stracił prawo jazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u