Kierowca Ferrari wyprzedzał na pasach w Zielonej Górze. Stanie przed sądem (ZDJĘCIA)

18 październik 2023
Autor: 
Kierowca Ferrari wyprzedzał na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jechał za szybko. Kierowca Ferrari wpadł w ręce policji w Zielonej Górze. Nie przyjął mandatu.

Dziś, 18 października, jeden z zielonogórskich patroli Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie służby kontrolował prędkość pojazdów, które poruszają się po alei Wojska Polskiego. Mundurowi ustawili się z laserowym miernikiem w rejonie oddziału Narodowego Banku Polskiego.

O godzinie 10:25 funkcjonariusze zwrócili uwagę na kierującego samochodem osobowym marki Ferrari, który jechał w stronę ronda PCK. Mężczyzna wyprzedził na przejściu dla pieszych oraz poruszał się z prędkością 75 km/h.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Kierowca stanie przed sądem

Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych mandat wynosi 1500 złotych i kierujący otrzymuje 15 punktów karnych, natomiast przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 25 km/h to 300 złotych i 5 punktów. W tym przypadku mężczyzna nie przyjął jednak mandatów. I tak mundurowi skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

- Kierujący Ferrari ma już na swoim koncie punkty karne, kolejne wiązałyby się z utratą prawa jazdy. Teraz punkty zostały wpisane tymczasowo do czasu wydania wyroku przez sąd - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Policjanci przypominają, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedno z najpoważniejszych wykroczeń drogowych. - Kierowca stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób pieszych, które w przypadku uderzenia przez samochód doznają poważnych obrażeń - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Cofnął licznik w osobówce. Grozi mu nawet 5 lat więzienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u