Dwie 13-latki szły pieszo po trasie S3. Ryzykowały własnym życiem

19 październik 2023
Autor: 
Dwie 13-latki szły pieszo po trasie S3. Ryzykowały własnym życiem Redakcja/archiwum

Niebezpieczne zdarzenie na trasie S3 koło Gorzowa Wielkopolskiego. Dwie dziewczynki szły pieszo po ekspresówce. Na wszystko zareagował jeden z kierowców.

Groźna sytuacja na lubuskim odcinku drogi ekspresowej S3 miała miejsce w środę, 18 października. Po godzinie 10:00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie o dwóch dziewczynkach, które pieszo poruszały się po pasie awaryjnym.

Na zdarzenie zareagował jeden z kierowców. - Jechał autem w stronę Szczecina. Na wysokości mostu nad Wartą zauważył idące po drugiej stornie jezdni dziewczynki. Na najbliższym zjeździe zawrócił i zatrzymał je - relacjonuje kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

13-latki przewieziono na komendę

Wkrótce na miejsce dotarł patrol policji. Szybko okazało się, że dziewczynki mają po 13 lat. Szły po trasie S3, ponieważ chciały dojść na jedno z gorzowskich osiedli, które znajdowało się kilka kilometrów dalej.

- Absolutnie nie mogło być mowy o ich dalszym spacerze. Policjanci bezpiecznie przewieźli je na komendę, skąd zostały odebrane przez opiekunów - informuje kom. Jaroszewicz.

Mundurowi przypominają, że piesi nie mogą korzystać z dróg ekspresowych oraz autostrad. Kierowcy jadą tu z dużą prędkością, co stanowi dla pieszego stanowi ogromne zagrożenie. 13-latki wybierając tę trasę, ryzykowały własnym życiem.

Przeczytaj też: Pościg za pijanym kierowcą w Zielonej Górze. Miał prawie 1,5 promila (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u