Pościg za pijanym kierowcą w Zielonej Górze. Miał prawie 1,5 promila (FILM)

19 październik 2023
Pościg za pijanym kierowcą w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Pościg w Zielonej Górze. Policjanci ścigali ulicami miasta pijanego kierowcę. 28-latek wydmuchał blisko 1,5 promila alkoholu. Wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowy wieczór, 16 października, na Trasie Północnej w Zielonej Górze. Około godziny 19:00 patrol funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego, który korzystał z nieoznakowanego radiowozu, próbował zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Audi.

- Kierowca pojazdu przekroczył prędkość. Nie reagował jednak na sygnały radiowozu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym. Próbowali zatrzymać mężczyznę, ale ten nie reagował na sygnały i dalej uciekał - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Był pijany, nie miał uprawnień do kierowania

W pewnym momencie w rejonie skrzyżowania ulic Zdrojowej i Rzeźniczaka policjant zajechał kierującemu drogę radiowozem. Zrobił to na tyle skutecznie, że uniemożliwił mu dalszą ucieczkę. Kierujący od razu został zatrzymany i zakuty w kajdanki.

- Okazało się, że kierujący Audi to 28-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponadto jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował on, mając w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu - informuje podinsp. Stanisławska.

Osobówka została zabezpieczona na policyjnym parkingu, natomiast mężczyzna już wkrótce stanie przed sądem. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za popełnione wykroczenia, czyli jazdę bez uprawnień, przekroczenie prędkości oraz brak badań technicznych pojazdu.

Przestępstwa popełnione przez 28-latka zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z wykroczeniami wszczęte zostanie inne postępowanie.

Przeczytaj też: Kierowca Ferrari wyprzedzał na pasach w Zielonej Górze. Stanie przed sądem (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u