"Zadzwonił do niej policjant". Odebrała telefon i straciła fortunę

24 październik 2023
Autor: 
Odebrała telefon i straciła 330 tysięcy złotych Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Do mieszkanki Sulęcina zadzwonił policjant i powiedział, że jej pieniądze są zagrożone. 39-latka padła jednak ofiarą oszustwa. Straciła sporo kasy.

Niemalże codziennie co najmniej jeden mieszkaniec województwa lubuskiego traci swoje pieniądze, ponieważ zostaje zmanipulowany przez przestępców. Ci nadal stosują klasyczną metodę "na wnuczka", ale pojawia się też sposób "na pracownika banku" czy oszustwo na policjanta.

Fałszywy policjant wyłudził kasę. Kobieta straciła fortunę

Tym razem historia miała miejsce w piątek, 20 października. Na służbowy numer stacjonarny 39-letniej mieszkanki Sulęcina zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się, że jest policjantem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

- Poinformował swoją rozmówczynię, że dziś z jej konta nieuprawiona osoba wykonała przelew w kwocie 30 tysięcy złotych na zagraniczny rachunek. Aby uchronić resztę oszczędności, polecił jej zdeponować pieniądze na specjalnym, policyjnym koncie - relacjonuje sierż. sztab. Klaudia Biernacka, rzecznik policji w Sulęcinie.

Kobieta uwierzyła rozmówcy. Dodatkowo w trakcie połączenia wpisała numer 997. Następnie w słuchawce usłyszała głos innego mężczyzny, który zweryfikował numer legitymacji służbowej podany przez pierwszego mundurowego. Następnie nakłonił on 39-latkę, by zwiększyła limity na koncie bankowym i wykonała dwa duże przelewy natychmiastowe. Tak też się stało i kobieta straciła łącznie 331 tysięcy złotych.

Jak przekazuje sierż. sztab. Biernacka, mieszkanka Sulęcina zgłosiła się później na policję. O tym, że było to oszustwo na policjanta, przekonała ją współpracownica. Niestety na zablokowanie środków było już za późno.

Policja ostrzega przed oszustami

Mundurowi ponownie przypominają, iż nigdy nie proszą o wykonanie przelewów na konta, których celem jest zabezpieczenie zagrożonych oszczędności. Jeśli ktokolwiek chce z nami rozmawiać o pieniądzach to najlepiej od razu się rozłączyć.

- Nie bez kozery, tak często uczulamy i uwrażliwiamy na sposoby działania oszustów. Wielokrotnie przyszło nam widzieć rozpacz ludzi, którzy stracili oszczędności życia. Niestety przestępcy nadal zbierają żniwo łatwowierności - podkreśla rzeczniczka sulęcińskiej policji.

Przeczytaj też: Zielona Góra rozda darmowe dynie mieszkańcom. Sprawdź, jak zdobyć swoją własną dynię!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u