Poważny wypadek na S3. Kierowcy zrobili coś ważnego. "Znów nie zawiedli"

24 październik 2023
Poważny wypadek na S3. Kierowcy zrobili coś ważnego. "Znów nie zawiedli" Lubuska Policja

Służby ratownicze pędziły do poważnego wypadku na trasie S3 koło Sulechowa. Kierowcy stworzyli korytarz życia. 

W poniedziałek 23 października około godziny 12 na trasie S3 w rejonie Sulechowa doszło do wypadku z udziałem dwóch pojazdów ciężarowych. Z powodu wzmożonego ruchu i zablokowanego przejazdu na drodze ekspresowej szybko stworzył się duży korek.

Kierowcy znów nie zawiedli, zachowali się wzorowo i utworzyli korytarz życia, dzięki czemu służby ratownicze miały łatwy i szybki przejazd na miejsce wypadku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

- Tworzenie takiego korytarza na zakorkowanym odcinku każdej drogi  zapewnia krótszy czasu przejazdu służbom ratowniczym, co zwiększa szanse poszkodowanych na otrzymanie pomocy na czas, a często nawet na przeżycie - pisze podinsp. Małgorzata Stanisławska, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Poprawnie stworzony korytarz życia zapewnia dodatkową przestrzeń, po której mogą przejechać służby. Inne pojazdy nie mogą poruszać się korytarzem życia. Zabronione jest także zawracanie na drodze ekspresowej i wykorzystanie stworzonego korytarza do zjazdu z zablokowanego odcinka trasy. 

- Od grudnia 2019 roku tworzenie korytarza życia jest obowiązkowe, dlatego prosimy wszystkich kierujących o zapoznanie się z zasadami tworzenia takiego korytarza zwłaszcza na drogach wielopasmowych - apeluje podinsp. Stanisławska.

Czytaj także - Dachowanie pod Zieloną Górą. Za kierownicą młody mężczyzna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u