Zderzenie osobówek. Zobacz nagranie z monitoringu. Sprawca dostał spory mandat

25 październik 2023
Autor: 
Zderzenie osobówek. Zobacz nagranie z monitoringu Fot. KMP Zielona Góra

Kolizja Zielona Góra. Na skrzyżowaniu w centrum miasta zderzyły się dwa auta. Policja opublikowała nagranie z momentu zdarzenia.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałkowe przedpołudnie, 23 października. Na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej w Zielonej Górze doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów osobowych. Zderzyły się Mercedes oraz Lexus.

Na miejscu pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Dojechał także specjalistyczny zespół pogotowia ratunkowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została starsza kobieta, która była pasażerką Lexusa. Na szczęście nie doznała ona poważniejszych obrażeń.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Kolizja Zielona Góra - nagranie z momentu zdarzenia

Zdarzenie drogowe na skrzyżowaniu w centrum Zielonej Góry zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Policja opublikowała je ku przestrodze.

- Pomimo niezbyt dużego natężenia ruchu i stosunkowo dobrej widoczności, 20-latek kierujący Lexusem nie zachował należytej ostrożności. Nie upewnił się, czy może bezpiecznie wykonać manewr skrętu w lewo i wjechał wprost pod nadjeżdżającego Mercedesa - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Siła zderzenia nie była na szczęście duża. Lexus po "spotkaniu" z Mercedesem uderzył jeszcze w barierki oddzielające chodnik od jezdni.

Dalsza część artykułu pod materiałem filmowym.

Sprawca ze sporym mandatem

Policjanci ruchu drogowego, którzy zajmowali się ustaleniem okoliczności zdarzenia, po analizie nagrania z kamery miejskiego monitoringu byli już pewni, kto zawinił. I tak 20-letni kierowca Lexusa został ukarany mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych. Dodatkowo na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

- Na drodze nie ma miejsca na błędy, a te zdarzają nawet doświadczonym kierowcom. Niestety czasem chwila nieuwagi może nas drogo kosztować. Zwłaszcza teraz, w okresie jesiennym, powinniśmy zachowywać szczególną ostrożność, utrzymywać odpowiedni odstęp od poprzedzającego pojazdu i zdjąć nogę z gazu - zaznacza podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Wyszedł z komendy policji i przepadł bez śladu. Co się stało z 30-latkiem?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u