Ewakuacja Focus Mall Zielona Góra. W akcji straż pożarna

25 październik 2023
Autor: 
Ewakuacja Focus Mall Zielona Góra. W akcji straż pożarna Redakcja/archiwum

Focus Mall Zielona Góra. Galeria została ewakuowana, a na miejsce przyjechała straż pożarna. Włączył się alarm pożarowy.

Wszystko wydarzyło się w środowy wieczór, 25 października, chwilę po godzinie 18:30. W galerii Focus Mall Zielona Góra uruchomiła się czujka dymu. Następnie alarm został przesłany bezpośrednio do dyżurnego na stanowisku kierowania straży pożarnej w Zielonej Górze.

Monitoring pożarowy od razu postawił strażaków na nogi. Do akcji wyruszyły cztery zastepy straży pożarnej z obu miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Kiedy samochody zjawiły się na miejscu, przystąpiono do dokładnego sprawdzenia budynku.

Ewakuacja w Focus Mall Zielona Góra

Jeszcze przed dojazdem strażaków w galerii rozpoczęła się ewakuacja. Sklepy zamknięto, a ludzie sprawnie wychodzili z budynku.

Na szczęście na terenie obiektu nie znaleziono ostatecznie żadnego pożaru.

- Był to fałszywy alarm - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Zderzenie osobówek. Zobacz nagranie z monitoringu. Sprawca dostał spory mandat


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u