Zgłosił, że z budynku wydobywa się dym. Przyjechały 3 zastępy straży pożarnej (ZDJĘCIA)

25 październik 2023
Autor: 
Zielona Góra: Zgłosił, że z budynku wydobywa się dym Fot. Czytelnik

Zauważył dym nad budynkiem w Zielonej Górze i zadzwonił na numer alarmowy. Do akcji wysłano trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej w Zielonej Górze w środę wieczorem, 25 października.

Przed godziną 19:40 jeden z mieszkańców miasta poinformował, że z budynku usługowego przy ulicy Zacisze wydobywa się dym. Zadymienie miało pochodzić najprawdopodobniej z poddasza.

Strażacy dokładnie sprawdzili obiekt

Na miejsce skierowano trzy zastępy, w tym drabinę mechaniczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Po kilku minutach strażacy byli już pod wskazanym adresem.

Ratownicy dokładnie sprawdzili budynek z każdej strony, szukając potencjalnego pożaru. Byli też wewnątrz. Ostatecznie nie było ani dymu, ani ognia, więc nie stwierdzono żadnego zagrożenia.

Zgłoszenie zakwalifikowano jako alarm fałszywy w dobrej wierze. Akcja strażaków trwała kilkanaście minut.

Przeczytaj też: Ewakuacja Focus Mall Zielona Góra. W akcji straż pożarna


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u