Zmiany na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Policja zatrzymuje kierowców (ZDJĘCIA)

06 listopad 2023
Autor: 
Zmiany na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Policja zatrzymuje kierowców Fot. KMP Zielona Góra

Zielona Góra. Wprowadzono poważne zmiany na skrzyżowaniu w centrum miasta. Po ich zastosowaniu policja zatrzymuje kierowców jeżdżących "na pamięć".

Skrzyżowanie ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej w Zielonej Górze to jedno z głównych skrzyżowań w centrum miasta. W ostatnim czasie dochodziło tam do sporej ilości wypadków oraz kolizji drogowych. Ich powodem była z reguły nieuwaga kierujących czy wjeżdżanie na czerwonym świetle.

Urząd Miasta Zielona Góra konsultował się w tej sprawie z zielonogórskimi policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego. I tak postanowiono, że na skrzyżowaniu zmieni się organizacja ruchu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Zielona Góra - kierowcy nie są zadowoleni ze zmian

- W obu kierunkach zlikwidowano lewoskręty. Na tym skrzyżowaniu dochodziło do wielu zdarzeń drogowych, stąd decyzja zarządcy drogi - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic mają w sprawie zmian na skrzyżowaniu różne opinie. Z reguły są one jednak negatywne. Najczęściej przewija się fakt, iż na skrzyżowaniu jest dobra widoczność, a wszystkie wypadki oraz kolizje świadczą tylko o tym, że to nie wina skrzyżowania, a kierowców.

Co dokładnie na ten temat sądzą ludzie? "Świetne ułatwienie dla mieszkańców pobliskich kamienic" - pisze pani Paulina. "Kolejny absurd i biznes będzie się kręcił. Już wiemy, gdzie policja będzie się ustawiać w nowym miejscu, aby moneta się zgadzała" - komentuje pan Kamil. "Tylko kretyn mógł to wymyślić" - dodaje pan Jacek.

Policja zatrzymuje kierowców jeżdżących "na pamięć"

Zmiany na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej w Zielonej Górze zastosowano pod koniec ubiegłego tygodnia. Część kierowców nadal zapomina jednak, że pojawiły się tam zakazy skrętu w lewo. I tak w rejonie krzyżówki możemy coraz częściej spotkać patrole policji.

- Przypominamy o zmianie organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Westerplatte i Ułańskiej. Kierujących jeżdżących "na pamięć" po raz kolejny pouczały dzisiaj patrole ruchu drogowego - relacjonuje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Przyniósł na policję znaleziony portfel. Jego właściciel ma teraz spore problemy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u