Oszust wyrolował 83-latkę z okolic Żar. Podał się za policjanta

12 listopad 2023
Autor: 
Oszust wyrolował 83-latkę z Żar. Podał się za policjanta Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Oszuści cały czas w akcji. Tym razem pieniądze straciła 83-letnia mieszkanka powiatu żarskiego. Fałszywy policjant wyłudził 40 tysięcy złotych.

Niemalże codziennie co najmniej jeden mieszkaniec województwa lubuskiego traci swoje pieniądze, ponieważ zostaje zmanipulowany przez przestępców. Ci nadal stosują klasyczną metodę "na wnuczka", ale pojawia się też sposób "na pracownika banku" czy oszustwo na policjanta.

Fałszywy policjant wyłudził kasę. Kobieta straciła fortunę

Sytuacja miała miejsce w środę, 8 listopada. Do 83-letniej mieszkanki powiatu żarskiego zadzwonił fałszywy policjant. Seniorka została poinformowana, że jej córka była sprawcą poważnego wypadku drogowego i może trafić za kratki. Aby ją "uratować", potrzebne były pieniądze na kaucję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Starsza kobieta zmanipulowana przez rozmówcę bez wahania przygotowała gotówkę. Po pieniądze zgłosił się specjalny kurier. 83-latka przekazała mu łącznie 40 tysięcy złotych.

Oszustwo na policjanta. Mundurowi ostrzegają

Niestety w tym przypadku refleksja przyszła w tym przypadku zdecydowanie za późno. Mundurowi podkreślają, że oszuści ogarnięci żądzą pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia.

- Nie należy przekazywać pieniędzy obcym, nawet osobom, które podają się za policjantów. Kiedy ktoś zadzwoni podając się za córkę, syna, prokuratora czy policjanta, opowiada o wypadku i prosi by przekazali pieniądze, najrozsądniej jest się natychmiast rozłączyć - podkreśla nadkom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Przeczytaj też: Uwaga kierowcy! Odcinek trasy Nowogród Bobrzański - Żagań będzie zablokowany przez 3 dni


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u