Uwaga kierowcy! Odcinek trasy Nowogród Bobrzański - Żagań będzie zablokowany przez 3 dni

11 listopad 2023
Autor: 
Odcinek trasy Nowogród Bobrz. - Żagań będzie zablokowany przez 3 dni Fot. Lubuskie.pl

Kierowców czekają spore utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 295 (Nowogród Bobrzański - Żagań). Droga w Miodnicy będzie zablokowana przez trzy dni.

Trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 295 przebiegającej przez miejscowość Miodnica (gmina Żagań). Łączny koszt inwestycji opiewa na kwotę blisko 41 milionów złotych, z czego ponad 31 milionów to środki z Unii Europejskiej.

Drogowcy remontują trasę na odcinku nieco ponad 4 kilometrów. W ramach inwestycji realizowana jest także przebudowa i budowa chodników, zatok autobusowych oraz zjazdów. Zakłada ona też między innymi budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia dróg i przejść dla pieszych, a także zasilania znaków aktywnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Roboty drogowe w Miodnicy wykonuje firma Eurovia Polska S.A. Termin zakończenia wszystkich prac planowany jest na 17 listopada, lecz prawdopodobnie nieco się przedłuży.

Droga Wojewódzka 295 będzie zablokowana w Miodnicy

Kierowcy, którzy poruszają się wojewódzką "295" przez Miodnicę będą musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami. Wykonawca robót poinformował, że w dniach od 13 do 15 listopada nastąpi całkowite zamknięcie drogi na remontowanym odcinku.

To oznacza, że przez wieś nie przejedzie żaden samochód zarówno osobowy, jak i ciężarowy. W tym czasie wytyczone będą objazdy.

- Z uwagi na warunki pogodowe, możliwe są ewentualne zmiany w wyżej wymienionych terminach. O zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco - czytamy w komunikacie drogowców.

Przeczytaj też: Pożar koło Sulechowa. Jedna osoba została poszkodowana


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u