Pożar koło Sulechowa. Jedna osoba została poszkodowana

11 listopad 2023
Autor: 
Pożar koło Sulechowa. Jedna osoba została poszkodowana Redakcja/archiwum

Pożar koło Sulechowa. W domu zapaliła się sadza w kominie. Ogień rozprzestrzenił się też na jedno z pomieszczeń. Jedna osoba została poszkodowana.

Informacja wpłynęła do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w sobotnie przedpołudnie, 11 listopada, tuż po godzinie 9:10.

W budynku mieszkalnym w miejscowości Kruszyna koło Sulechowa doszło do pożaru sadzy w kominie. Do akcji wyruszyły cztery zastępy straży pożarnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Pożar sadzy w kominie i pomieszczenia

Po dojeździe pierwszego samochodu gaśniczego potwierdzono, że zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. Dodatkowo okazało się, iż ogień rozprzestrzenił się na pomieszczenie przyległe do komina.

- W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana - informuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Sytuacja pożarowa szybko została opanowana. Na szczęście udało się opanować żywioł, zanim zajął cały budynek. Działania strażaków trwały łącznie przez godzinę.

Pożar sadzy w kominie to prawdziwa plaga

Przypominamy, że takie pożary często spowodowane są zaniedbaniami ze strony samych użytkowników. Główną przyczyną jest brak czyszczenia przewodów kominowych lub palenie mokrym drewnem czy śmieciami. Ponadto zdarza się, że z powodu niesprawności przewodu kominowego dochodzi do podtruć tlenkiem węgla, czyli czadem.

Niestety coroczne apele straży pożarnej i kominiarzy nie pomagają. W naszym regionie do takich pożarów dochodzi bardzo często. Więcej pisaliśmy o tym w artykule: "Ruszył sezon grzewczy. Strażacy gaszą pożary sadzy w kominach. Jak zapobiec?"

Przeczytaj też: Zmiany na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Sypią się mandaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u