Tragiczny pożar w Gorzowie. Nie żyje starsza kobieta

12 listopad 2023
Autor: 
Tragiczny pożar w Gorzowie. Nie żyje jedna osoba Redakcja/archiwum

Pożar w Gorzowie Wielkopolskim. Płonęło mieszkanie w budynku. Niestety jedna osoba zginęła. To starsza kobieta.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim w niedzielny wieczór, 12 listopada, chwilę przed godziną 19:00. W ogniu stanęło mieszkanie w budynku przy ulicy Stefana Wyszyńskiego. Lokal znajdował się na drugim piętrze.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy straży pożarnej, w tym drabina mechaniczna z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Równocześnie powiadomiono też patrol policji oraz pogotowie energetyczne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zderzenie osobówek w Zielonej Górze. "Niebezpieczny manewr"

Pożar Gorzów Wielkopolski - jedna osoba nie żyje

Po dojeździe pierwszego samochodu gaśniczego pożar był już dość mocno rozwinięty. Ogień obejmował przede wszystkim jedno z pomieszczeń w mieszkaniu. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozwinęli linię gaśniczą i ruszyli do środka.

Sytuacja pożarowa została szybko opanowana. W międzyczasie ratownicy natknęli się w lokalu na nieprzytomną kobietę. Seniorka została ewakuowana na zewnątrz, gdzie okazało się, że doszło u niej do zatrzymania krążenia. Wówczas strażacy rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, a na miejsce wezwano zespół pogotowia ratunkowego, który wdrożył zaawansowane czynności resuscytacyjne.

Niestety, jak przekazuje rzecznik gorzowskich strażaków bryg. Bartłomiej Mądry, życia poszkodowanej kobiety nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon. Była to starsza, około 80-letnia kobieta.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Będzie wyjaśniała to teraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Swoją opinię wyda też biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Zmiany na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Sypią się mandaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u