18-latek nie zdążył odebrać prawa jazdy, a już je stracił. Policjanci byli bezwzględni

13 listopad 2023
Autor: 
18-latek nie zdążył odebrać prawa jazdy, a już je stracił Fot. KPP Sulęcin

Kierowca po narkotykach zatrzymany w Sulęcinie. Okazało się, że 18-latek niedawno zdał egzamin. Tym sposobem nie zdążył odebrać prawka, a już je stracił.

Sytuacja miała miejsce we wtorkowy wieczór, 7 listopada, w Sulęcinie. Po zmroku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic miasta wytypowali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Honda.

- Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec Sulęcina, który uprawnienia do kierowania pojazdami zdał niedawno i jeszcze nie zdążył odebrać dokumentu. Podczas kontroli okazał tymczasowe uprawnienia w aplikacji mObywatel. To oczywiście prawnie dopuszczalne - relacjonuje asp. sztab. Andrzej Barciński z policji w Sulęcinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Działania strażaków i żołnierzy na jeziorze. Pracują pod wodą

Kierowca po narkotykach

Nastolatek w trakcie kontroli zachowywał się wyjątkowo nerwowo. Dodatkowo z wnętrza pojazdu wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany. To zwróciło uwagę mundurowych.

- Podczas badania narkotesterem okazało się, że młodzieniec był pod działaniem środka odurzającego. To jednak nie wszystko. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili przy nim różnego rodzaju środki odurzające - informuje asp. sztab. Barciński.

Stracił prawo jazdy, choć jeszcze go nie odebrał

Funkcjonariusze elektronicznie zatrzymali 18-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz poczeka kilka lat na możliwość ponownego przystąpienia do kursu oraz egzaminu na prawo jazdy.

18-latkowi pobrana została krew do badań, aby ocenić stężenie narkotyków we krwi. Jeśli będzie na tyle duże, że zakwalifikuje się jako przestępstwo, to wówczas grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Tyle samo grozi mu za posiadanie narkotyków.

Przeczytaj też: "Trzeźwy poranek" w Zielonej Górze i okolicach. Wpadło pięciu kierowców


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u