Nocny pożar w Żaganiu. Płonął sklep meblowy (ZDJĘCIA)

14 listopad 2023
Autor: 
Nocny pożar w Żaganiu. Płonął sklep meblowy Fot. OSP Iłowa

Pożar w Żaganiu. Płonął sklep meblowy. Z ogniem walczyło sześć zastępów straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała do rana.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żaganiu we wtorkową noc, 14 listopada. Około godziny 1:30 w ogniu stanął sklep meblowy przy ulicy Pstrowskiego.

Pożar najprawdopodobniej rozpoczął się na drugim piętrze budynku. Następnie płomienie w bardzo szybkim tempie rozprzestrzeniły się w stronę dachu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Pożar Żagań - akcja strażaków do rana

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Wezwano też trzy zastępy ochotników z jednostek OSP Iłowa, OSP Brzeźnica oraz OSP Dzietrzychowice. Ponadto na miejscu zjawił się patrol policji.

Strażacy, którzy jako pierwsi dojechali pod wskazany adres, od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań. Wszyscy ratownicy znajdujący się bezpośrednio w strefie działań byli wyposażeni w aparaty powietrzne, które izolowały ich od dymu. Akcja gaśnicza realizowana była od środka oraz z zewnątrz budynku. Pomocne przy tym okazało się między innymi rozstawienie podnośnika hydraulicznego.

Sytuacja pożarowa została sprawnie opanowana. Od tej pory rozpoczęło się żmudne dogaszanie. Strażacy korzystali wówczas z kamer termowizyjnych, które wskazywały wszystkie zarzewia ognia. Konieczne były także prace rozbiórkowe. Ostatecznie działania strażaków zakończyły się po godzinie 7:00.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już biegły z zakresu pożarnictwa. Trwa szacowanie strat.

Przeczytaj też: 18-latek nie zdążył odebrać prawa jazdy, a już je stracił. Policjanci byli bezwzględni


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u