Bengalczyk kupił prawo jazdy za 100 dolarów. Wpadł w Zielonej Górze

14 listopad 2023
Autor: 
Bengalczyk kupił prawo jazdy za 100 dolarów Fot. NOSG

Podczas kontroli drogowej okazał podrobione prawo jazdy, które kupił za 100 dolarów. 31-latek z Bangladeszu stanie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 13 listopada, w Zielonej Górze. Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej na ulicach miasta kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen.

- 31-letni obywatel Bangladeszu okazał polską kartę pobytu i podrobione prawo jazdy, wystawione na jego dane osobowe. Dokument z uwagi na fakt, że odbiegał od obowiązującego wzoru, od razu wzbudził podejrzenia co do jego autentyczności - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Fałszywe prawo jazdy. Kupił je za 100 dolarów

Mężczyzna w trakcie dalszych czynności przyznał się, że zakupił dokument w jednej z prywatnych firm w Bangladeszu. Zapłacił za niego 100 dolarów amerykańskich. To jednak nie wszystko. W trakcie sprawdzeń w bazach danych okazało się, że 31-latek nie ma uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Cudzoziemiec został zatrzymany. Usłyszał zarzut posłużenia się podczas kontroli podrobionym dokumentem.

- Przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze ośmiu miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata próby - informuje por. SG Biskupik.

Wobec mężczyzny sporządzono także wniosek do sądu o ukaranie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Otrzyma grzywnę od 1500 do nawet 30 tysięcy złotych, a dodatkowo sąd orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów.

Przeczytaj też: Pijany kierowca przyjechał na policję. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u